Podsumowanie październikowych zawodów jest TUTAJ.

Po dziesięciu tegorocznych zawodach 137 osób już ma statuetkę w garści :-)  Szansę na jej zdobycie mają jeszcze ci co byli dotąd obecni 7 lub 8 razy, a jest takich osób 127. Przypominamy, że statuetkę Biegnącej Radiostacji otrzymać można za co najmniej 9 startów ciągu roku. W tym roku zawodnicy Nordic Walking otrzymają statuetki Radiostacji Maszerującej!

 

Listopadowa Gliwicka Parkowa prowokacja Biegowa odbędzie się pod hasłem "Bieg ku Trzeźwości".

Zawody będą zorganizowane wespół z Sekcją Biegową Familia, która jest pomysłodawcą tych zawodów. Pensjonariusze ośrodka "Familia", koło którego prowadzi trasa naszych zawodów, są stałymi uczestnikami Prowokacji, a także pomagają w pracach technicznych w biurze zawodów.

Każdy uczestnik Prowokacji jest w listopadzie automatycznie uczestnikiem "Biegu ku Trzeźwości". Nowi uczestnicy zapisują się na Prowokację. Nie ma oddzielnych zapisów na "Bieg ku Trzeźwości". Opłaty i wszystkie świadczenia są takie jak na każdej Prowokacji. Dodatkowo każdy zawodnik otrzyma na mecie medal a najszybsi na niektórych dystansach wywalczą też puchary! Szczegóły są podane na fanpagu Sekcji Biegowej Familia.

Startujemy 25 listopada o 10:00, biuro zawodów będzie czynne od 9:00. Zapisać można się na stronie internetowej lub w biurze zawodów w dniu startu.

Wszystkie niezbędne informacje o zawodach są TUTAJ.

Nagrody do losowania po oddaniu numeru startowego (wygrywa zielony wafelek) będą następujące:

Rozgrzewkę przed startem poprowadzi bardzo energetyczny instruktor z Shausha Sport Club!

Przed zawodami zapraszamy do stoiska Oasi Verde, gdzie będzie można, jak co miesiąc, skontrolować swoją wagę, BMI i zawartość tłuszczu w organizmie.

Cały sprzęt na zawody dostarczamy samochodem Toyota Proace użyczanym bezpłatnie przez salon samochodowy Toyota Ja-Now-An z Zabrza. Dziękujemy!

Począwszy od listopadowych zawodów trasę znakować będziemy taśmą podarowaną nam przez firmę informatyczną FIS-SST, której liczna reprezentacja startuje na każdej Prowokacji. Taśmy tej mamy około 7 kilometrów, więc wystarczy na bardzo długo :-) Dziękujemy serdecznie za wsparcie!

Po oddaniu numeru startowego można się będzie bezpłatnie poczęstować bananem lub kiełbasą do samodzielnego usmażenia nad ogniskiem.

"Bieg ku Trzeźwości" dofinansowany będzie z budżetu Miasta Gliwice  


 

 

 

 

 

 

       Wrześniowe zawody Prowokacji uatrakcyjniło losowanie hybrydowej Toyoty na weekend, którą ufundował salon samochodowy Toyota Ja-Now-An z Zabrza -dziękujemy! Szczęśliwym okazał się numer 1311 należący do Michaliny Łakomskiej z Wodzisławia Śląskiego. Gratulujemy tym bardziej, że był to dziewiąty tegoroczny start Michaliny w Prowokacji, a więc zdobyła ona już statuetkę Biegnącej Radiostacji!

       Jak zauważyliście, trasa wrześniowych zawodów była wyjątkowo "szybka" :-) Padło wiele rewelacyjnych wyników. Z powodu prac budowlanych na jednej z alejek zmieniliśmy przebieg trasy i jedno okrążenie we wrześniu miało długość 4060 metrów, czyli o 130 metrów mniej niż zwykle. W związku z tym wrześniowe wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji SZYBCY, która obrazuje rekordy trasy w danym roku.

       Dziękujemy sponsorom nagród, które były losowane po zawodach:

       Serdeczne podziękowania składamy także ofiarodawcom medali dla dzieciaków startujących w Prowokacji. We wrześniu swoje trofea podarowali: Łukasz Dądziak i Celestynna stronie: a Bar. Kłaniamy się nisko w imieniu uradowanych najmłodszych sprowokowanych! :-)

       Pięknie i z wdzięcznością uśmiechamy się również do pań z Oasi Verde, które od wielu już miesięcy nie zrażają się dłuuuugą kolejką zawodników oczekujących przed każdym startem na dobre wieści o poziomie swojego tłuszczyku! Pomiary są przeprowadzane precyzyjnie i tak sprawnie, że nikt się na start  nie spóźnia.

       Za piękne zdjęcia składamy podziękowania Sławkowi z FotoGliwice.plKasi z Festiwalu Biegów, Piotrkowi z Pędziwiatra oraz Ryśkowi z Timekeeper'a

       Podsumowanie zawodów wrześniowych jest TUTAJ

       Następna Prowokacja startuje 28 października.


 

 

 

 

 

Przestało padać, nastała słoneczna jesień, to znaczy, że pora na kolejne zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej :-)  To dziewiąte w tym roku spotkanie, a więc już w sobotę poznamy pierwszych zdobywców prowokacyjnych statuetek. Na razie szansę na ich wywalczenie ma aż 321 osób!

Spotykamy się w sobotę, 30 września w Lesie Komunalnym za ruinami dyskoteki "Bravo", wjazd od ulicy Chorzowskiej 98. Biuro czynne od 9:00, a start o 10:00.

Podstawowe informacje o zawodach są TUTAJ

Będzie też kilka zmian i niespodzianek:

 • Wśród wszystkich uczestników Prowokacji, przed startem wylosujemy samochód hybrydowy Toyota na weekend (limit do przejechania: max. 400 km), który ufundowała firma: 

 • Do grona sponsorów dołączyła firma Arte Clinic, która ufundowała vouchery na pressoterapię, czyli masaż uciskowy lub drenaż limfatyczny.
  "Pressoterapia skutecznie wspomaga odchudzanie, likwidację toksyn z organizmu i masaż. Ponadto wpływa na usunięcie zastojów wodnych z organizmu, niweluje obrzęki imfatyczne, żylne i pooperacyjne, pobudza układ krążeniowy i limfatyczny, ujędrnia skórę , działa wyszczuplającą i wysmuklająco na sylwetkę, niweluje cellulit zwłaszcza wodny. Pressoterapia to pneumatyczny masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała. Delikatny, rytmiczny masaż uciskowy sprzyja relaksacji, odpręża i działa lekko przeciwbólowo, wspomagając walkę ze skutkami stresu i zmęczenia."

 • Będzie też można wylosować:
 • Przed zawodami zapraszamy do stoiska Oasi Verde, gdzie będzie można, jak co miesiąc, skontrolować swoją wagę, BMI i zawartość tłuszczu w organizmie.
 • Zamiast kiełbasy tym razem będą na mecie czekały na Was do wyboru: grilowane piersi kurczaka lub banan -odbiór przy oddawaniu numeru startowego.

 • Rozpoczęły się prace budowlane na jednej z alejek w lesie i w związku z tym prawdopodobnie będzie nieco zmieniona trasa na odcinku około 300 metrów. Będą oznakowania -prosimy uważać i nie wbiegać na teren budowy.

 

 

 

 

 

Na październikową Prowokację zapraszamy szczególnie osoby w rozmiarze XXL i XL. Od Radia RMF FM otrzymaliśmy kilkadziesiąt koszulek w tych właśnie rozmiarach i koszulki te rozdamy po zawodach. Koszulki pochodzą z wrześniowego Mini Silesia Maratonu.
Aby koszulkę dostać należy:

 1. Przed zawodami poddać się badaniom na stoisku Oasi Verde, koło Biura Zawodów, (będzie czynne już od 8:30) i uzyskać zaświadczenie o zakwalifikowaniu do grupy XXL lub XL
 2. Przebiec lub przejść z kijkami przynajmniej jedno okrążenie w ramach październikowej Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej
 3. Oddać numer startowy w biurze zawodów
 4. Odebrać koszulkę za zwrotem zaświadczenia z Oasi Verde.

Powiedzcie swoim największym przyjaciołom i znajomym, że mamy do rozdania 50 koszulek -liczy się kolejność na badaniach na stoisku Oasi Verde!

 

Po wrześniowych zawodach 64 osoby już zdobyły statuetkę, bo wzięły udział we wszystkich dziewięciu tegorocznych Prowokacjach! Kolejne 80 osób ma 8 startów, więc brakuje im tylko jednej obecności. 

Szansa na poprawienie swoich osiągnięć będzie już  w sobotę, 28 października w Lesie Komunalnym za ruinami dyskoteki "Bravo", wjazd od ulicy Chorzowskiej 98. Biuro czynne od 9:00, a start o 10:00. 

Remont alejki został ukończony, a więc wracamy na tradycyjną trasę Prowokacji, której jedno okrążenie ma 4190 metrów. Wyniki październikowych zawodów będą zaliczane do klasyfikacji "SZYBCY".

Podstawowe informacje o zawodach są TUTAJ , a poza tym warto wiedzieć, że:

 • Nagrody do losowania po zawodach (wygrywa zielony wafelek) będą następujące:
 • Rozgrzewkę przed startem poprowadzi bardzo energetyczny instruktor z Shausha Sport Club!

 • Przed zawodami zapraszamy do stoiska Oasi Verde, gdzie będzie można, jak co miesiąc, skontrolować swoją wagę, BMI i zawartość tłuszczu w organizmie.
 • Po oddaniu numeru startowego można się bezpłatnie poczęstować bananem lub kiełbasą do samodzielnego usmażenia nad ogniskiem.