Termin: 26 sierpnia 2017 r.

 

Zapowiedź

Wyniki i statystyki

Relacja

Zdjęcia


 

 

 

 

26 sierpnia startuje czterdziesta czwarta Prowokacja.

Dla tych, którzy pierwszy raz wezmą w niej udział albo dawno nie startowali i zapomnieli co i jak, podstawowe informacje o zawodach są TUTAJ.

A co nowego w tym miesiącu? Po raz drugi zapraszamy na festyn. Rada Osiedla Zatorze ufundowała dla dzieci bezpłatny wstęp na dmuchane zamki! Dziękujemy!
Po zawodach oddajemy numery startowe i wybieramy: banan albo bon na kiełbasę z grilla do odbioru na festynie.

Oczywiście będzie też losowanie nagród ufundowanych przez naszych Dobrodziejów:

Do zobaczenia w sobotę! Biuro czynne od 9:00, a start o 10:00.


 

 

 

 

 

     522 uczestników marcowej Prowokacji zaskoczyło organizatorów. To o 100 więcej niż miesiąc wcześniej, kiedy to też padł rekord frekwencji. Nic dziwnego, że dla kilku ostatnich, najbardziej zmęczonych zawodników, zabrakło prawie wszystkiego: herbaty, wody, bananów. Byliśmy przygotowani na 500 osób ale z tym "plusem" to już przesadziliście! W kwietniu nastawimy się na 600 porcji i na pewno nas nie zaskoczycie :-)

     235 osób pokonało jedno okrążenie, czyli 4,19 km, a 85 osób zaliczyło 5 okrążeń -20,95 km, czyli półmaraton bez 150 metrów. Razem przebiegliśmy lub przeszliśmy 4898 kilometrów i od początku roku mamy tych kilometrów w nogach ponad 13 tysięcy!

     Najszybszym zawodnikiem na koronnym dystansie biegowym "prowokacyjnegom półmaratonu" był po raz kolejny Adam Śnieżek z Żernicy. Na mecie miał jeszcze tyle siły, że chronił innych zawodników przed upadkiem drzewa na trasę ;-) Gratulacje, Mistrzu!

 foto: Andrzej Szelka

Wyniki marcowych zawodów są na naszej stronie w zakładce Wyniki/2017. Tam też jest opisane jak wydrukować indywidualny dyplom. Dyplomy są dostępne przez jeden miesiąc i dotyczą tylko ostatnich zawodów.

Podczas marcowej Prowokacji konkurowali ze sobą na dystansie dwóch okrążeń, czyli 8,38 km, członkowie klubu Opel Active Team. Walczą oni w dwubiegu -drugie, a zarazem finałowe zawody, odbędą się w maju. Wyniki tej rywalizacji są tutaj: Dwubieg OAT

     Jedną z liczniejszych drużyn wystawiła firma informatyczna FIS-SST:

     Nagrody do losowania wśród uczestników zawodów ufundowali:     Rozgrzewkę przed zawodami poprowadził instruktor z Shausha Sport Club. Właśnie w Szałszy odbędą się 13 maja bardzo atrakcyjne zawody "Bieg w Szałszy o 100 nagród", na który serdecznie, w imieniu organizatora, zapraszamy!

     BMI i tłuszcz sprawdzały nam przed zawodami dietetyczki z Oasi Verde :-)

     Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom!

     Wielu zawodników upominało się o kiełbaski z ogniska. Tak, nam też tego brakuje. Staramy się uzyskać zgodę zarządcy Lasu Komunalnego, którym jest MZUK Gliwice. Mamy nadzieję, że w kwietniu już tę zgodę uzyskamy. Mamy zgodę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, która nie widzi zagrożenia przy odpowiednim zabezpieczeniu ognia. Prosimy o wsparcie poprzez udział w ankiecie, którą uruchomiliśmy na Facebooku. Może Wasze głosy przekonają urzędników.

     Wszystkie informacje o marcowej Prowokacji są zebrane na stronie Sezon 2017/Marzec