Czerwcowa Prowokacja będzie przebiegała, tak jak rok temu, pod hasłem: "Kilometry dla Hospicjum" i cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rozbudowę gliwickiego Hospicjum.

A jak czerwiec to wiadomo: Maraton Pędziwiatra. Już po raz trzeci będzie można zmierzyć się z królewskim dystansem w Gliwicach. Tym razem zamiast pakietów startowych będą nagrody za miejsca open i w kategoriach wiekowych. Szczegóły są TUTAJ.

Wśród wszystkich uczestników Maratonu będzie rozlosowana hybrydowa Toyota na weekend z paliwem na 400 km, ufundowana przez salon samochodowy Ja-Now-An

Również maratończycy mają szansę na wygranie nagrody ufundowanej przez Vigor Point Centrum Vitaminowe Gliwice -nagrodą tą jest konsultacja lekarskia oraz 4 zabiegi-wlewy witaminowo-wydolnościowe o wartości 750 zł.

Kolejną atrakcją najbliższych zawodów będzie jubileusz Lesława Strzeleckiego, który w sobotę po raz setny wystartuje w maratonie. Z tej okazji planowanych jest kilka niespodzianek :-)

Maratończycy mogą po biegu skorzystać z bezpłatnego masażu, który zapewni grupa pod "dowództwem" Agnieszki :-) Pięknie dziękujemy!

Oczywiście start w III Maratonie Pędziwiatra zaliczany jest do klasyfikacji "wytrwali" Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, czyli zbliża do statuetki Biegnącej Radiostacji tak jak każdy start w Prowokacji.

Wszystko o Prowokacji, czyli przewodnik dla tych, którzy startują pierwszy raz lub dawno u nas nie byli jest TUTAJ.

Nasze zawody wspierają:

Odpłatne usługi na najwyższym poziomie świadczą:


 

 

 

 

 

23 czerwca, podczas kolejnych zawodów Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, wystartuje po raz trzeci Maraton Pędziwiatra. Po raz drugi odbędzie się on pod hasłem "Kilometry dla Hospicjum".

Każdy uczestnik III Maratonu Pędziwiatra może wziąć udział w bezpłatnych badaniach swojego serca. W skład badań będzie wchodziło badanie EKG przed lub po biegu oraz bezpłatne badania w zabrzańskiej klinice: echo serca, test spiroergometryczny i 24-godzinne badanie metodą Holtera. Aby wziąć udział w tych badaniach należy wypełnić ankietę medyczną. Dane do ankiety papierowej można wpisać przed zawodami lub wypełnić ANKIETĘ INTERNETOWĄ -do czego zachęcamy, bo ułatwi nam to pracę.

Badania serca poprowadzi kardiolog pani dr Agnieszka Kuczaj. Członkowie zespołu badawczego są pracownikami II Katedry i O. Klinicznego w Zabrzu, Telemedycyny Polskiej S.A. oraz Stowarzyszenia Ratownictwa Medycznego Nemo dobrze znanego z obstaw medycznych Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Szczegóły badania są podane we wstępie do ankiety internetowej.

 

Maraton Pędziwiatra nie należy do łatwych! Poza dystansem 42,195 km na ogół walczyć trzeba z upałem, ponieważ bieg odbywa się w godzinach południowych w najcieplejszym miesiącu roku. Niełatwo jest też z psychiką -10 okrążeń po tej samej trasie nie każdy dobrze znosi :-)

Plusami jest gęsta sieć wodopojów -dwa na każdym okrążeniu, czyli co około 2 kilometry oraz bliskość ratowników przedmedycznych, którzy do każdego miejsca na trasie są w stanie dotrzeć w kilka minut i udzielić pomocy.

Jest jeszcze jeden plus tych zawodów, który wielu z Was bardzo sobie ceni: w pakiecie startowym nie ma tony makulatury, bo pakietów nie przewidujemy. Zamiast zbędnych gadżetów, reklam i kolejnych koszulek, czapeczek, czy opasek będą wręczane nagrody finansowe za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz open -szczegóły w regulaminie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nagrody open i za kategorię wiekową się nie wykluczają -medalista open dostaje też nagrodę w swojej kategorii wiekowej!

Wśród wszystkich uczestników Maratonu będzie rozlosowana hybrydowa Toyota na weekend z paliwem na 400 km, ufundowana przez salon samochodowy Ja-Now-An

Każdy zawodnik otrzyma też na mecie medal, dyplom i porcję makaronu z sosem. 

Zapisy na II Maraton Pędziwiatra: https://my6.raceresult.com/90339/registration?lang=pl

Opłata startowa: 60 zł przelewem do 22 czerwca br., a w dniu zawodów, gotówką w biurze zawodów 100 zł.


 

 

 

 

 

Na sobotnią Prowokację zapraszamy szczególnie gorąco dzieci. Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Dziecka, to świetne okazje do urozmaicenia biegania i maszerowania o dodatkowe atrakcje. Jakie atrakcje? Przyjdźcie to sami zobaczycie, co przygotowała dla najmłodszych uczestników naszych zawodów firma "Sośnica Ubezpieczenia" i "Zabrze Ubezpieczenia" :-)

Startujemy jak zwykle punktualnie o 10:00, a biuro zawodów będzie czynne od 9:00. Żeby nie spóźnić się na start warto przyjść do biura zawodów co najmniej o 9:30. Numery startowe wydajemy dopóki są na nie chętni ale startu nie opóźniamy!

Podstawowe informacje o Prowokacji są TUTAJ.

Po przybyciu na metę należy oddać numer startowy w biurze zawodów, odbierać kiełbasę do samodzielnego usmażenia lub banana i wylosować wafelek (w zamian za zielony -nagroda!).

Zawody organizuje Amatorski Klub Miłośników Biegania "Pędziwiatr" Gliwice.  Wspierają nas wolontariusze oraz: 

Odpłatne usługi na najwyższym poziomie świadczą:

Polecamy też zaprzyjaźniony z Prowokacją Gliwicki Bieg Uliczny na dystansie 10 km, który odbędzie się już 3 czerwca, czyli tydzień po naszych zawodach!

Do zobaczenia w sobotę!

Andrzej Szelka -szef GPPB

  

 

 foto. Rafał 

                                                                                                                      

Termin: 28 kwietnia 2018 r.

 

Zapowiedzi:

 

Wyniki

 

Relacje:

Zdjęcia: