Trzeci Maraton Pędziwiatra, setny maraton Lesława Strzeleckiego, "Kilometry dla Hospicjum" -na czerwcowej Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej powodów do poruszania się w pięknym gliwickim lesie komunalnym było mnóstwo. 473 osoby z okazji tej skorzystały i -zgodnie z hasłem naszych zawodów- dały się "sprowokować do walki z lenistwem". Wokół Gliwic szalały deszcze, a na trasie naszych zawodów tylko lekki wietrzyk chłodził przyjemnie uczestników. Po raz pięćdziesiąty czwarty pogoda sprzyjała sprowokowanym. Zebraliśmy dla gliwickiego hospicjum 4.900 zł.

Relacja z Trzeciego Maratonu Pędziwiatra.

 

Przed nami kolejne pięćdziesiąte piąte zawody w historii, a siódme w tym roku. Tegoroczny półmetek za nami, więc pora na porcję statystyk.

Średnia frekwencja w pierwszym półroczu wyniosła 526 zawodników na każdych zawodach, przy czym najwięcej Was dało się sprowokować w kwietniu: 590 ! Pokonaliśmy łącznie prawie 30 tysięcy kilometrów, czyli około 5 tysięcy kilometrów na każdych zawodach. Szczegóły można zobaczyć w tabeli.

Teoretyczne szanse na zdobycie nagrody końcowej, czyli na statuetkę Biegnącej Radiostacji, mają 544 osoby. 177 zawodników brało udział we wszystkich tegorocznych startach, a wśród nich jest 11 osób, które w sześciu startach pokonały za każdym razem wszystkie okrążenia. Aktualna tabela z danymi każdego zawodnika.

Wszystkie tegoroczne wyniki i statystyki można zobaczyć w zakładce "Wyniki sezonu 2018".

 

A teraz kilka słów o najbliższych zawodach:

Startujemy jak zwykle punktualnie o 10:00, a biuro zawodów będzie czynne od 9:00. Żeby nie spóźnić się na start warto przyjść do biura zawodów co najmniej o 9:30. Numery startowe wydajemy dopóki są na nie chętni ale startu nie opóźniamy!

Podstawowe informacje o Prowokacji są TUTAJ.

Po przybyciu na metę należy:

  • oddać numer startowy w biurze zawodów
  • odebrać kiełbasę do samodzielnego usmażenia lub banana
  • wylosować wafelek (w zamian za zielony wafelek -nagroda!)

Zawody organizuje Amatorski Klub Miłośników Biegania "Pędziwiatr" Gliwice.  Wspierają nas: 

Odpłatne usługi na najwyższym poziomie świadczą:

Do zobaczenia na starcie!

Andrzej Szelka -szef GPPB