Tym razem nie w ostatnią sobotę miesiąca, a już 19 stycznia prowokujemy do wyruszenia na ścieżki gliwickiego lasu komunalnego. Zaczynamy kolejny, szósty, rok Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

 

W styczniu, na pierwszych zawodach, będziemy zachęcać Was do przekazania 1% swoich podatków na rehabilitację Julki Adamowskiej. Wszystko o Julce możecie przeczytać na blogu prowadzonym przez fantastycznego tatę Julki -Jacka: http://julia.adamowska.pl/  Julcia, jak tylko pozwala jej zdrowie, bierze udział w Prowokacji razem z rodzicami i z siostrą. Jacek Adamowski dla wszystkich uczestników styczniowej Prowokacji przygotuje specjalnie na tę okazję upieczone babeczki.
Julkę wsparliście także przekazując na jej rehabilitację 1301 złotych za możliwość wyboru tegorocznego prowokacyjnego numeru startowego. Pięknie dziękujemy!

W styczniu zaczynamy też Kurs Nordic Walking. Czworo instruktorów z uprawnieniami będzie na Was czekało od godziny 9:00 w okolicy biura zawodów. Uczestnicy kursu zostaną podzieleni na grupy ze względu na stopień zaawansowania. Można będzie poznać podstawy Nordic Walking lub poprawić swoją technikę. Najpierw przez godzinę, od 9:00 do około 10:00 zajęcia będą się odbywały w okolicy startu/mety, a następnie instruktorzy wyruszą ze swoimi grupami na trasę jednego prowokacyjnego okrążenia.
Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść punktualnie na 9:00. Kurs jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich zainteresowanych osób. Planujemy przeprowadzenie trzech cykli zajęć: raz w miesiącu, przed Prowokacją, od stycznia do marca. W trakcie kursu można się przenieść z grupy początkującej do zaawansowanej. Szefową kursu jest Kasia Marondel.

Przypominamy, że jest nowy rok i trzeba się na nowo zapisać na Prowokację! Można to zrobić internetowo: https://my6.raceresult.com/114496/registration?lang=pl lub przed zawodami na papierowym formularzu. Taka rejestracja jest ważna przez cały rok 2019.

Pozostałe sprawy organizacyjne są opisane tutaj: http://gppb.eu/index.php/sezony/2019

Przypominamy, że na Prowokacji nagrodę -statuetkę- otrzymuje się za co najmniej 9 startów w ciągu 2019 roku. Nagradzamy tylko wytrwałość i nie ma nagród za szybkość!

Biuro zawodów będzie czynne od 9:00 do 10:00. Do zobaczenia w sobotę!