Sześćdziesiąta druga Prowokacja zgromadziła rekordową ilość uczestników: 587 w tym 415 biegaczy i 172 chodzących z kijami.

 

  

Po raz drugi odbyły się zajęcia instruktażowe z Nordic Walking. Tym razem wzięło w nich udział około pięćdziesięciu osób. Czworo instruktorów już od godziny 9:00 udzielało cennych porad początkującym jak i zaawansowanym miłośnikom chodzenia z kijkami. Każdy z instruktorów przemaszerował ze swoją grupą kursantów jedno prowokacyjne okrążenie, czyli 4,19 km. Kolejne i ostatnie tej wiosny zajęcia odbędą się podczas marcowych zawodów GPPB. Szkolenie jest bezpłatne i nie wymaga żadnych zapisów -wystarczy przyjść i korzystać :-)

 

  

  

Prowokacja miała być karnawałowo naStrojowa i wiele osób skorzystało z okazji do zabawy w przebieranie. Mieliśmy nagrodzić trzy najzabawniejsze stroje ale nie mogliśmy się zdecydować które, więc nagradzamy ... pięć: Czołg, Słoneczniki van Gogha, Pszczółkę, Batmana 50-tkę i Elvisa (kolejność przypadkowa). Nagrodami są bezpłatne koszulki Prowokacji 2019, które można zamawiać w naszym sklepie na stronie www.gppb.eu w menu: sklep. Osoby nagrodzone mogą zamówić po jednej koszulce dla dowolnej osoby (dla siebie, dla przyjaciela, dziecka itp.) ale jako zamawiający musi być wpisana osoba nagrodzona.

Oczywiście można też w tym samym miejscu zamawiać koszulki pełnopłatne, koszt 66 zł brutto. Od marca do maja będą też po dwie koszulki miesięcznie wśród nagród za zielony wafelek.

 

W tym roku Toyota wprowadza na rynek 7 nowych modeli samochodów. Do jednego z nich, Nowej Toyoty Rav4, uczestnicy lutowej Prowokacji mogli się przymierzyć dzięki salonowi samochodowemu Toyota Ja-Now-An z Zabrza. Wielu zawodników skorzystało z tej okazji.

 

Gościem na naszych zawodach był przyjaciel Pędziwiatrów Anatolii Perog -prezes klubu "Marafon" za Słowiańska na wschodzie Ukrainy. Aby do nas dotrzeć jechał pociągiem dwie doby. Owocem naszego spotkania jest tegoroczna Sztafeta Przyjaźni z Gliwic do Słowiańska na dystansie 1750 km, o której możecie poczytać na stronie Pędziwiatra. To dzięki Anatolowi, który podjął się funkcji Strażnika Ognia, ognisko było tym razem wyjątkowo okazałe i nikomu nie brakowało miejsca do pieczenia kiełbasek.

 

Przed startem Prowokacji uczciliśmy okolicznościowym "100 lat" okrągłą rocznicę urodzin stałej bywalczyni naszych zawodów Katarzyny Strassberger. Niech, Kasiu, moc będzie z Tobą!

 

Wielkie podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych wolontariuszek z I LO w Gliwicach, które pomimo ferii zimowych niestrudzenie obsługiwały punkt z napojami.

Tradycyjnie, po ukończeniu biegu lub marszu i po oddaniu numeru startowego, każdy uczestnik zanurzał rękę w worku z wafelkami. Wylosowanie zielonego wafelka upoważniało do wybrania jednej z nagród ufundowanych przez naszych dobrodziejów:

Nasze zawody wsparli również:

 Dziękujemy za współpracę:

  • Restauracji "Helion" -dostawcy "cudownej herbaty Pani Heleny"
  • Fundacji "NEMO" czuwającej nad naszym zdrowiem
  • Firmie "Timekeeper" za perfekcyjny pomiar czasu
  • WC Serwis -za zielone budki ratujące w trudnej sytuacji

Organizatorem Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej jest Amatorski Klub Miłośników Biegania "Pędziwiatr" Gliwice.

Zapraszamy na kolejne, sześćdziesiąte trzecie zawody Prowokacji 30 marca!