28 stycznia zaczynamy czwarty sezon Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Za nami trzy pracowite lata, 36 zawodów i 3 Bale Zwycięzców.

W ubiegłym roku zarejestrowało się na Prowokacji ponad tysiąc osób, które wystartowały w sumie ponad 4 tysiące razy. Pokonaliśmy prawie 43 tysiące kilometrów. To więcej niż podróż dookoła świata. W sumie przez trzy lata okrążyliśmy Ziemię już dwa razy! Na tegorocznym Balu Zwycięzców bawiło się około 300 osób.

Dziękujemy Wam za uczestnictwo. Dziękujemy, że daliście się "sprowokować do walki z lenistwem" i że coraz regularniej w Prowokacji startujecie: w sezonie 2016 zdobyliście 200 statuetek Biegnącej Radiostacji, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej! Dziękujemy też za polecanie naszych zawodów swoim znajomym -dzięki Waszym opiniom liczba startujących w Gliwickiej Prowokacji co roku znacząco rośnie.

Dziękujemy również wszystkim, którzy nas, organizatorów, wspierają: firmom i osobom prywatnym. Dzięki Sponsorom impreza nasza nabiera dodatkowych kolorów i może być bogatsza przy jednoczesnym utrzymaniu opłaty startowej na relatywnie niskim poziomie.

Dziękujemy:

 •   Miejskiemu Zarządowi Usług Komunalnych, za bezproblemowe udostępnianie nam Lasu Komunalnego i wielką przychylność okazywaną naszej imprezie.

 • Fundacji OTK Rzeźnik za wsparcie finansowe, rzeczowe i organizacyjne, a jej prezesowi Mirkowi za wystrzałowe starty i piwo z lodu na czerwcowym maratonie!

 •   Firmie informatycznej FIS-SST, która wsparła nas finansowo oraz ufundowała nagrody, które przez cały sezon mogliście losować. Nagrody dla biegających informatyków, to także ich zasługa. Firma ta wystawia na Prowokacji swoją bardzo liczną drużynę:  

 •   Warsztatowi Koszulkowemu z Zabrza, który funduje nam od trzech lat prowokacyjne koszulki.

 •   Shausha Sport Club, których trenerzy i trenerki co miesiąc rozgrzewają nas przed zawodami. Bezpłatne wejściówki do Klubu w Szałszy, które rozdajemy uczestnikom Prowokacji, pozwalają na pracowanie nad innymi niż nogi partiami ciała i na relaks w saunie.

 •   FotoGliwice.pl -to pracownia fotograficzna, która bezpłatnie obsługuje naszą imprezę. Piękne dyplomy na czerwcowym Maratonie Pędziwiatra to także ich dzieło!

 •   Katarzynie Marondel z Festiwalu Biegów za fotografowanie i piękne relacje z naszej imprezy. Kasia także bierze udział w Prowokacji jako zawodniczka od pierwszych zawodów w styczniu 2014 roku.

 •    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego za masowanie naszych obolałych mięśni. Z tej szkoły startuje również spora grupa zawodników, a w śród nich jedna z najbardziej usportowionych prowokacyjnych rodzin, rodzina Pogoda. I jak wiecie na Prowokacji zawsze jest pogoda -to pewnie dzięki nim!

 •    paniom Kasi i Joasi z Oasi Verde za całoroczne pomiary naszych ciał i dopingowanie do pozostawiania tłuszczu w lesie. Centrum Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde fundowało również "sprowokowanym" bezpłatne porady dietetyczne.

 •   Pracowni Pana Szcze i Piórem Pisane za fantastyczne, drewniane, pięknie kaligrafowane, tabliczki na trasie i w biurze zawodów, dzięki którym mniej błądziliśmy ;-)

 •   Naszej Szkółce Pływania SPORT-RELAX za vouchery na aquaaerobic, dzięki którym można było pobiegać też w wodzie.


 •   GKS Piast Gliwice za comiesięczne, bezpłatne, udostępnianie parkingu na stadionie. Wielkie dzięki, Panie Tadeuszu!

 •   Miastu Gliwice za podarowanie 200 reklamówek, w które zapakowaliśmy nagrody dla zwycięzców

 

Piękne podziękowania kierujemy też do naszych najbliższych współpracowników:

A teraz zapraszamy do zapisywania się na kolejny, czwarty, sezon Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej: Sezon 2017

Tania, Jola, Justyna, Rafał, Gosia, Ania, Andrzej, Piotr, Andrzej, Jacek (nieobecny) i cały klub AKMB Pędziwiatr Gliwice :-)