Spotykamy się na Prowokacji 25 marca, oczywiście w sobotę.

W trakcie naszych marcowych zawodów będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja Opel Active Team dla zawodników zrzeszonych w klubie działającym przy gliwickiej fabryce Opla. Jest to dwubieg, którego finał nastąpi podczas zawodów majowych.

Biuro zawodów będzie czynne, jak zawsze, od 9:00, a start nastąpi o 10:00. Warto przyjść wcześniej, bo od około 9:40 rozgrzewkę poprowadzi instruktor z zaprzyjaźnionego klubu Shausha Sport Club. Również panie z Oasi Verde zapraszają przed startem na pomiar tkanki tłuszczowej i BMI.

Żeby uniknąć stania w kolejce do kasy zachęcamy do dokonywania opłaty startowej przez Internet. Wystarczy kliknąć na swój numer startowy na liście i postępować według ukazujących się poleceń. Pamiętajcie, żeby w polu na dole strony podać swoje nazwisko lub nazwisko osoby, za którą płacicie, bo zdarza się sporo wpłat bezimiennych!

 

W lutym padł rekord frekwencji: 426 osób, w tym 320 biegaczy i 106 chodziarzy. Pokonaliśmy razem ponad tysiąc okrążeń i 4300 kilometrów.

Najwięcej kilometrów mają w tym roku w nogach gliwiczanie ze Śródmieścia, a tuż za nimi są mieszkańcy Zatorza i Szobiszowic. Tylko dwa osiedla: Wilcze Gardło i Ostropa nie mają swoich reprezentantów na Prowokacji. A może mają tylko się nie ujawniają, bo 30 osób nie podało swojego osiedla podczas rejestracji.

Pamiętajcie o oddaniu numerów startowych po zawodach! Po zwrocie numeru można wziąć udział w losowaniu nagród,które ufundowali:

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatrzy nas firma Helion z Łabęd.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów, a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas prawie bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Od samego początku pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Wspólne zdjęcie przed startem oraz fotoreportaż wykona FotoGliwice.pl

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Pomoc przedmedyczną zapewnia wszystkim uczestnikom fantastyczna ekipa ze Stowarzyszenia Ratowniczego "NEMO" im. Marka Zielińskiego. 

Wielkiej pomocy udziela nam też Fundacja Bieg Rzeźnika oraz gliwicki MZUK.

Cały sprzęt na prowokację przywozimy Toyotą Proace, którą nieodpłatnie udostępnia nam salon "TOYOTA JA'NOW'AN" Sp. z o.o. z Zabrza.

Pięknie dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom!