Czerwcowa Prowokacja będzie nieco inna od pozostałych zawodów tego cyklu.

Jak już pisaliśmy, w czerwcu pokonujemy "Kilometry dla Hospicjum". Jednocześnie startują taż maratończycy w Drugim Maratonie Pędziwiatra. W związku z tym organizacja startu będzie wyglądała następująco:

  1. Biuro zawodów będzie czynne od 9:00 do 10:00
  2. O 9:40 rozpocznie się rozgrzewka, którą poprowadzi instruktor z Shausha Sport Club
  3. O 9:50 -losowanie samochodu Toyota na weekend wśród maratończyków -samochód ufundowała firma TOYOTA JA-NOW-AN Gliwice-Zabrze. Losowanie odbędzie się w okolicy bramy startowej.
  4. O 9:55 maratończycy maratończycy przejdą na linię startu maratonu. Linia startu maratonu jest oddalona o 300 metrów od linii startu Prowokacji, gdyż tyle dystansu brakuje do 42190 metrów po pokonaniu 10 okrążeń. A maraton to ma być maraton i ani metra mniej :-)
  5. O 10:00 start II Maratonu Pędziwiatra. Pozostali uczestnicy proszeni są o utworzenie szpaleru przy bramie startowej i owacyjne zmotywowanie maratończyków.
  6. O 10:05 start biegaczy Prowokacji "Kilometry dla Hospicjum".
  7. O 10:10 start zawodników Nordic Walking "Kilometry dla Hospicjum".

Pozostałe informacje:

  1. Maratończycy zamiast pakietu startowego otrzymają "pakiet metowy" -po zakończeniu biegu zapraszamy do biura zawodów po jego odbiór.
  2. Dekoracja zwycięzców maratonu -3 pierwsze miejsca open kobiet i mężczyzn -nastąpi około godzinę po dobiegnięciu trzeciego zawodnika.
  3. Losowanie drobnych nagród wśród maratończyków będzie się odbywało na zasadzie "Prowokacyjnej" -wygrywa batonik zielony. Będzie oddzielna pula nagród dla maratończyków i oddzielny worek z batonami do losowania.

Ze względu na dużą liczbę uczestników prosimy o niegromadzenie się po biegu na linii mety!

Powodzenia!