Po siedmiu miesiącach rywalizacji szanse na statuetkę Radiostacji (w tym roku będzie Radiostacja Biegnąca i Radiostacja Maszerująca) ma 368 osób. Aby statuetkę zdobyć trzeba wystartować w co najmniej dziewięciu zawodach tegorocznej edycji Prowokacji. Na razie wszystkie siedem startów zaliczyło 91 osób, 6 startów ma 95 osób, pięć -102 osoby, a cztery razy wystartowało 80 osób. Do końca rywalizacji pozostało 5 startów.
Czworo zawodników ma zaliczone wszystkie okrążenia na wszystkich tegorocznych zawodach, włącznie z dziesięcioma okrążeniami w II Maratonie Pędziwiatra: Agnieszka Szajnowska, Adam Sitko, Tomasz Lewicki i Janusz Górecki.

Klasyfikacja Wytrwali

Wśród gliwickich osiedli bezkonkurencyjne, zarówno pod względem ilości zawodników, jak i przebytych kilometrów, jest Śródmieście:
Osiedla -zawodnicy
Osiedla -kilometry

Prawie 3 tysiące startujących zawodników pokonało w tym roku już niemal 30 tysięcy kilometrów, co daje średni dystans 10 kilometrów na każdy start.
Statystyki sezonu 2017

Bardzo zacięta jest rywalizacja o miano najszybszego zawodnika. Na większości dystansów różnice między czołowymi zawodnikami są sekundowe.
Wyniki

Prowadzimy też, jak wiecie, klasyfikację w której rezultaty przeliczamy współczynnikiem związanym z wiekiem zawodnika. Pokazuje ona poziom wytrenowania z uwzględnieniem wieku, w stosunku do rekordu świata, dla zawodników z tej samej kategorii wiekowej.
Opis klasyfikacji Road Age Standard
Klasyfikacja RAS

Kolejna szansa na poprawienie swojego prowokacyjnego dorobku będzie w sobotę 26 sierpnia. Zapraszamy!