Atrakcją wrześniowych zawodów będą pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy. Stowarzyszenie Ratownicze "NEMO" im. Marka Zielińskiego zaprasza wszystkich kibiców oraz zawodników do nauki pierwszej pomocy. Będzie można bezpłatnie spróbować swoich sił na fantomach oraz zadać nurtujące pytania ekipie ratowników. Zapraszamy!

Już w tę sobotę, 24 września, kolejne zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Najważniejsze linki:

 

Rejestrujemy się tylko raz! Przed pierwszym startem w roku należy wypełnić zgłoszenie (elektroniczne lub papierowe w biurze zawodów). Podczas kolejnych startów w tym samym roku wystarczy wnieść opłatę i odebrać numer startowy. Prosimy nie wypełniać zgłoszeń kilka razy, bo wówczas system widzi dwóch (lub więcej!) zawodników zamiast jednego!

Parking na stadionie Piasta będzie dostępny. Wjazd od ulicy Leśnej.

Biuro zawodów będzie czynne od 9:00.

Około 9:40 rozpocznie się rozgrzewka, którą poprowadzi instruktor z Shausha Sport Club.
Warto jednak przyjść dużo wcześniej, bo już od 9:00 specjalistki z Gabinetu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego Oasi Verde będą prowadziły pomiary BMI i tłuszczu.

Obecni będą również masażyści z Medyka, czyli z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego.

W biurze zawodów organizacja stanowisk będzie bez zmian.
Każdy zawodnik (oprócz nowicjuszy), proszony jest o sprawdzenie swojego numeru na liście startowej. Zawodnicy, którzy mają opłacony start w sierpniu przez Internet, odbierają swój numer na stoisku "A" -tam kolejka powinna posuwać się błyskawicznie. Zawodnicy zarejestrowani ale nieopłaceni na lipiec proszeni są o podejście najpierw do kasy, a później z kwitkiem do stanowiska "B". Wszyscy nowi, czyli startujący po raz pierwszy i nie zarejestrowani przez Internet wypełniają najpierw "zgłoszenie zawodnika" (będzie leżało na stoliku), a następnie w kasie, po zapłaceniu otrzymują tymczasowy numer startowy. To wszystko. 

Numery startowe po zawodach prosimy oddać w biurze zawodów -będą służyły do końca roku. Za to będzie możliwość udziału w losowaniu nagród. Każdy zawodnik losuje wafelek, a wafelek o smaku orzechowym (zielony) oznacza wygraną. Odbiór nagród w depozycie u Piotra, w niebieskim namiocie.

We wrześniowych zawodach nagrody do losowania ufundowali:

 • Firma informatyczna FIS-SST, dystrybutor oprogramowania księgowego Unisono -zestawy z koszulką
 • Shausha Sport Club:
  • jeden karnet OPEN na 1 miesiąc na siłownie, fitness i sauny
  • 2x bon na 30 min dowolnego masażu
  • 4x bon na wejście na siłownie + 1 wejście na zajęcia fitness
  • 2x 7 dniowe zaproszenie open do SHAUSHA Sport Club
 • Warsztat Koszulkowy -dwie prowokacyjne koszulki
 • Sport-Relaks -bezpłatna wejściówka na zajęcia aqa running
 • anonimowi darczyńcy -koszulki z różnych biegów, gadżety

W "Cudowną Herbatkę Pani Heleny", po promocyjnej cenie, zaopatrzy nas firma Helion z Łabęd.

Przepiękne tabliczki z oznaczeniami kilometrów trasy, strzałki prowadzące po trasie i szyldy do biura zawodów (nowość!), a także tace dzięki którym nie przewracają się kubki z herbatą wykonały dla nas bezpłatnie i wspólnymi siłami firmy: Pracownia Pana szczE i Piórem Pisane.

Obsługę fotograficzną zapewnia naszej imprezie zakład fotograficzny FotoGliwice.pl

Prawie od samego początku, od ponad dwóch lat, pięknie o naszej Prowokacji piszą i rewelacyjnie ilustrują fotografiami dziennikarki Festiwalu Biegów.

Zapisy internetowe na sobotnie zawody Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej są prowadzone przez firmę Timekeeper, która mierzy czasy Waszych biegów i marszów.

Pomoc przedmedyczną zapewnia wszystkim uczestnikom fantastyczna ekipa ze Stowarzyszenia Ratowniczego "NEMO" im. Marka Zielińskiego. 

Wielkiej pomocy udziela nam też Fundacja Bieg Rzeźnika.

Cennym wsparciem jest dla nas również praca Drużyny Związku Strzeleckiego, która rozstawia i zwija namioty i obsługuje dodatkowy wodopój w połowie trasy

Dystans pozostaje bez zmian: można pokonać od jednego do czterech okrążeń, po 5,274 km każde, co daje maksymalnie dystans półmaratonu.

Opłata za udział w Prowokacji wynosi (niezależnie od dystansu i konkurencji):

 • zawodnicy z roczników 2016 - ­1997:
  • pierwszy start w sezonie 2016 =10 zł.
  • kolejne starty w sezonie 2016 =5 zł

 • pozostałe kategorie wiekowe:
  • pierwszy start w sezonie 2016 =20 zł.
  • kolejne starty w sezonie 2016 =15 zł

No i pamiętajcie, że każdy uczestnik Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej , niezależnie od tego w ilu zawodach w ciągu roku startował, jest zaproszony, wraz z osobą towarzyszącą, na Bal Zwycięzców, który odbędzie się 7 stycznia 2017 roku. Wstęp na bal jest bezpłatny!